РЕГЛАМЕНТ
Чемпіонат АФЛО з футзалу
1. Цілі і завдання.
1.1. Чемпіонати з міні-футболу (А.Ф.Л.О.) проводяться з метою подальшої популяризації розвитку міні-футболу в Одесі, ознайомлення широкої громадськості з систематичною фізичною культурою і спортом, підвищення спортивної майстерності учасників змагань.
1.2. Змагання проводяться з метою визначення Чемпіона міста Одеси з міні-футболу в аматорській Лізі (А.Ф.Л.О.)
2. Учасники змагань.
2.1 ВСІ особи, які досягли 16-річного віку, допускаються до участі в змаганнях Чемпіонатів (A.F.L.O.).
Виняток становлять гравці, які мають професійні контракти з футбольними клубами. Такі гравці не мають права брати участь у турнірах під егідою А.Ф.Л.О.
P.S. Якщо гравцеві не виповнилося 16 років (можуть грати з письмового дозволу батьків).
2.2. До кожної команди допускається від 7 до 20 гравців.
2.3. Учасники Чемпіонату повинні вказувати свої дані в заявці строго за формою заявки, яку їм надають організатори турніру.
2.4. До заявки на гру допускаються не більше 18 гравців з числа заявлених гравців. Під час гри на лаві запасних можуть перебувати тільки ті гравці команди, які включені в заявку і одягнені в форму, а також не більше 2-х представників команд (включаючи тренера).
2.5. Особи, які не належать до цієї категорії, не допускаються до перебування на лаві запасних під час гри. Контроль за дотриманням цього пункту Регламенту покладається на організаторів ліги та головного арбітра матчу.
2.6. Перед початком гри команди з однаковим кольором футбольної форми повинні запросити ігрові маніжки у організаторів ліги. На підставі рапорту арбітра, в якому вказується команда-господар, капітан команди просить головного арбітра або організатору ліги надати йому маніжки.
2.7. Ігрові м'ячі надаються організаторами Чемпіонату А.Ф.Л.О.
2.8. Учасниками змагань можуть бути лише команди, які зобов'язуються:
- Дотримуватись і виконувати вимоги та положення цього Регламенту.
- Не мати фінансових та інших заборгованостей перед Керівництвом, у тому числі з боку офіційних осіб та гравців команд.
- Своєчасно сплачувати членські внески та здійснювати інші платежі у порядку, розмірах та строках, визначених Керівником (А.Ф.Л.О.).
3. Формат та Порядок проведення змагань:
3.1. Змагання проводяться за правилами міні-футболу. (див. Правила футзалу).
3.2. Ігри Регулярного Чемпіонату проводяться в 2 ігрових кола (друге коло - дзеркальне), або в одне коло, далі - відбувається розподіл верхніх місць (боротьба за 1-2-3 місця, а нижніх - за малий кубок, або лігу нижче, якщо до цього був відбір по лігам). Перед стартом Чемпіонату організатори А.Ф.Л.О., в залежності від кількості команд в Лізі, оголошують остаточний формат чемпіонату.
3.3. Ігри Літнього Кубка проводяться в 1-2 ігрових кола на груповому етапі. Друге коло дзеркальне. Потім - плей-офф головного та малого кубків за олімпійською системою (програв-вибув). Остаточний формат проведення залежить від кількості команд та оголошується перед стартом кубку.
3.4. Ігри Різдвяного, Літнього та Новорічного Кубків (мова йде про 2-3 денні турніри) проводяться в 1 ігрове коло на груповому етапі. Під час групового етапу тайм триває по 10-12 хвилин. На груповому етапі фоли після першого тайму не скасовуються. На стадії плей-офф тайм триває 12-15 хвилин, фоли анулюються. Тайм-аут може бути використаний один раз для кожної команди на весь матч. Чистий час на груповому етапі = 1 хвилина, якщо різниця менше 2 голів, у матчах плей-офф, чистий час становить 2 хвилини, якщо різниця менше 2 голів. Перед початком таких Кубків, остаточний формат турніру оголошується організаторами ліги заздалегідь.
3.5. Порядок проведення ігор після групового етапу (для літніх новорічних та різдвяних кубків)
1/4 фіналу
1. «1 місце в групі А» на «2 місце в групі В» (1 пара)
2. «2-е місце в групі А» - «1-е місце в групі В» (2 пара)
3. «1 місце в групі С» на «2 місце в групі D» (3 пара)
4. «2-е місце в групі С» - «1-е місце в групі D» (4 пара)
1/2 фіналу
1. «Переможець 1 пари» з «Переможець 3 пари» (1 пара)
2.«Переможець 2-ї пари» з «Переможець 4-ї пари» (2 пара)
Матч за 3-тє місце
1.«Той, хто програв 1 пару» з «Тим хто програв в 2 парі»
Фінал
1. «Переможець 1-ї пари» з «Переможець 2-ї пари»
3.5.1. Аналогічний порядок ігор за малий і втішний кубки, тільки замість 1-2 місць -3-4 місця відповідно.
*3.6.1. Організатори А.Ф.Л.О.. залишають за собою право змінювати формат цих турнірів в залежності від кількості команд.
Пояснення формату та розподіл місць Регулярного Чемпіонату А.ФЛ.О:
3.7. Ігровий час - 2 тайми по 20 хвилин. (брудного часу, зупинка часу, якщо м'яч покинув поле і зупинка на вимогу судді) з перервою до 5 хвилин.
3.8. Місця команд у турнірній таблиці визначаються за кількістю набраних очок: перемога — 3 очки, нічия — 1 очко, поразка — 0 очок.
3.9. У разі, якщо дві команди набирають однакову кількість очок, перевага при визначенні місць в турнірній таблиці визначається за:
- результатами очних зустрічей;
- за найкращу різницю м'ячів у всіх іграх;
- за більшої кількістю перемог;
- за більшої кількістю забитих м'ячів у всіх іграх;
- за жеребкуванням.
3.10. У разі набрання трьома і більше командами однакової кількості очок перевага у розподіленні місць визначається:
- за результатами особистих зустрічей;
- за найкращою різницею м'ячів у іграх між цими командами (якщо ігри проходили в 2 кола);
- більше забитих м'ячів в іграх між цими командами;
- за жеребкуванням.
3.11. Перенесення гри здійснюється у вкрай рідкісних випадках! Рішення про перенесення гри приймається керівником Чемпіонату не менше ніж за 2 дні до початку гри, при подачі усної або письмової заяви. За сезон команді дозволяється просити про перенесення матчу не більше 2 разів.
3.12. У разі неявки на гру, команді зараховується технічна поразка (0:5), а суперникам перемога (5:0). Неявка команди на гру фіксується через 10 хвилин після фактичного початку гри, зазначеного в розкладі.
4. Правило 2 хвилин.
4.1. Якщо після закінчення 38 хвилин ігрового часу в матчі, різниця рахунку становить до 2 голів, арбітр оголошує чистий час (час зупинки на вкидання, кутові, штрафні удари і інше). Якщо різниця більше 2 голів, час закінчується звичайним чином, тобто “брудний час”!
5. Місце проведення змагань.
5.1. Матчі проводяться в спортивних залах міста Одеси, а також на міні-футбольних полях зі штучним покриттям.
6. Відповідальність команд за порушення вимог «Положення» та «Правил гри в міні-футбол».
6.1. Команди-учасниці змагань, їх керівники несуть відповідальність за поведінку своїх гравців, офіційних осіб та глядачів, а також за безпеку осіб, які виконують завдання на іграх Чемпіонату А.Ф.Л.О. (Судді, керівники тощо).
6.2. Також команди несуть повну відповідальність за втрату майна ліги (м'ячів, маніжок ,футболок тощо)
6.3. Керівники команд (представники команд) і гравці не мають права втручатися в дії суддів матчу. Оскаржити дії судді має право Виключно капітан команди при пред'явленні письмового звернення протягом доби після матчу.
6.4. Якщо гравець, який не був заявлений, дискваліфікований або не включений до заявки до початку матчу, зіграв за команду, то ця команда зараховується як технічна поразка - 0:5.
7. Штрафні санкції.
7.1. Визначаються Дисциплінарним кодексом (див.Дисциплінарний Кодекс), більш точну міру порушення визначають представники КДК на підставі рапорту арбітра.
7.2. Команді КАТЕГОРИЧНО забороняється зніматися з змагань до закінчення ігрового сезону. В іншому випадку ця команда та її гравці більше не зможуть брати участь у Чемпіонатах А.Ф.Л.О.. під цією назвою команди (тобто команда, що вибула, не зможе знову взяти участь у поточному сезоні).
7.3. Якщо команда знялася з Чемпіонату, нова команда може вносити результати команди, що вибула, незалежно від місця, яке займає команда, яка припинила участь у турнірі. Однак, ігри за участю старої команди не будуть скасовані, якщо команда зіграла більше 50% ігор, і будуть скасовані, якщо вони зіграли менше 50% ігор!
7.4. У разі неявки команди на гру, КОМАНДА, яка не з'явилася і завчасно в рамках встановленого регламенту (за 2 дні до початку гри), не попередила про неявку, оплачує гру в ПОВНОМУ обсязі (тобто за обидві команди), причому обом командам, на вимогу організаторів команд, буде надано: ігровий час в залі, судді, лікар, табло - і вони можуть цим скористатися. За 2 неявки на гру без будь-якої причини - команда знімається з чемпіонату.
7.5 Гравці команди, яка прийняла рішення про відмову (або була знята) з змагань, можуть перейти в поточну команду поточного чемпіонату під час наступного Відкритого трансферного вікна, якщо у них немає заборгованості перед лігою.
8. Нагородження.
8.1. Команді, яка посіла ПЕРШЕ місце за результатами Чемпіонату А.Ф.Л.О. в Лізі, присвоюється звання «Чемпіон Ліги"
8.2. Команда «Чемпіон Ліги» нагороджується кубком і дипломом, гравці команди нагороджуються медалями.
8.3. Команди, які посіли ДРУГЕ і ТРЕТЄ місця в лігах, також нагороджуються кубком і дипломом, а гравці - медалями.
8.4. У Чемпіонаті А.Ф.Л.О. також передбачено такі нагороди :«Воля до Перемоги», Кращий бомбардир, Кращий Грвець, Найкорисніший Гравцець, Кращий Голкіпер, Кращий Асистент
9. Трансферні умови. (Переходи та до заявки гравців)
9.1. Дозаявка нових гравців можлива до 3-го ігрового туру. У Чемпіонатах, де ігри проводяться в2 кола, додаткова заявка також можлива після 1-го кола(коли відкриється трансферне вікно (протягом 1 тижня)
9.2 Перехід гравця з однієї команди в іншу дозволяється ОДИН раз за СЕЗОН. Перехід допускається у двох випадках:
а) До 3-го ігрового тура.
б) Під час трансферного вікна.
Основним правилом переходу гравця з однієї команди в іншу під час трансферного вікна є необхідність заявити гравця за день (за 24 години) до матчу, або раніше, оскільки в день матчу додаткова заявка неможлива.
9.3. При подачі документів на дозаявку гравців передбачені наступні правила:
Отзаявка гравців - не більше 5 осіб.
Дозаявка гравців - не більше 5 осіб.
- У разі, якщо команда має повний склад (тобто 20 гравців), додаткова заявка гравців заборонена. Це можливо тільки в тому випадку, якщо гравця вилучити зі складу і замінити на нового!
- У тому випадку, якщо команди, які не претендують на призові місця і не мають можливості завершити чемпіонат (фінансові проблеми, нестача гравців), керівництво ліги може розглянути умови додаткової заявки гравців в індивідуальному порядку.
9.3 Правило Джокера: Під час Чемпіонату кожна команда матиме 1 можливість (при фінальній заявці менше 20 гравців) дозаявити одного гравця, який знаходиться в статусі вільного агента, тобто який не був заявлений в жодній з команд в поточному чемпіонаті. Головним правилом використання джокера є необхідність заявити гравця за день до матчу (тобто за день до матчу). за 24 години до початку матчу), або раніше, оскільки подати дзаявку гравця в день матчу заборонено.
10. Медична допомога
10.1. В Чемпіонаті А.Ф.Л.О. передбачено надання першої медичної допомоги. У разі будь-яких травм під час гри або розминки зверніться до лікаря Чемпіонату, головного арбітра матчу або організатора Чемпіонату.
10.2 Кожен гравець несе персональну відповідальність за стан свого здоров'я і приймає рішення про участь в змаганнях під егідою А.Ф.Л.О.